Vitaminai odai: kaip išlaikyti jaunatvišką išvaizdą

Odos jaunatviškumas yra daugelio siekiamybė, tačiau su amžiumi oda praranda elastingumą, atsiranda raukšlių ir kitų senėjimo požymių. Norint išlaikyti jaunatvišką išvaizdą, būtina rūpintis savo oda iš vidaus, užtikrinant, kad ji gautų reikiamus vitaminus ir maistines medžiagas. Šiame straipsnyje aptarsime, kokie vitaminai yra svarbiausi išlaikant odos jaunatviškumą, ir kaip galite juos gauti iš maisto ar papildų.

Vitaminas E: apsauga ir drėkinimas

Vitaminas E yra galingas antioksidantas, kuris saugo odą nuo laisvųjų radikalų daromos žalos. Šie laisvieji radikalai atsiranda dėl UV spindulių, taršos ir kitų aplinkos veiksnių poveikio. Jie skatina odos senėjimą, todėl svarbu naudoti antioksidantus, kurie padeda neutralizuoti jų poveikį.

Vitaminas E maiste

Natūralių vitamino E šaltinių galima rasti įvairiuose maisto produktuose, tokiuose kaip:

 • Riešutai ir sėklos (migdolai, saulėgrąžų sėklos)
 • Augaliniai aliejai (alyvuogių, saulėgrąžų)
 • Lapinės daržovės (špinatai, brokoliai)

Vitaminas E papilduose

Jei sunku gauti pakankamą kiekį vitamino E iš maisto, galima vartoti papildus. Vitaminas E papilduose dažnai randamas kaip d-alfa-tokoferolis, kuris yra biologiškai aktyviausia šio vitamino forma. Rekomenduojama paros norma suaugusiam žmogui yra apie 15 mg, tačiau prieš pradedant vartoti papildus, verta pasikonsultuoti su gydytoju.

Vitaminas C: kolageno gamyba ir antioksidacinė apsauga

Vitaminas C yra esminis komponentas kolageno gamyboje, kuris yra pagrindinis odos struktūrinis baltymas. Kolagenas padeda išlaikyti odos elastingumą ir stangrumą. Be to, vitaminas C taip pat yra stiprus antioksidantas, kuris saugo odą nuo laisvųjų radikalų.

Vitaminas C maiste

Vitaminą C galima gauti iš įvairių vaisių ir daržovių, tokių kaip:

 • Citrusinių vaisių (apelsinai, citrinos)
 • Paprikos
 • Brokoliai
 • Braškės
 • Kiviai

Vitaminas C papilduose

Vitaminas C dažnai randamas papilduose kaip askorbo rūgštis. Rekomenduojama paros norma suaugusiam žmogui yra apie 75-90 mg, tačiau, jei vartojate didesnes dozes, svarbu tai daryti pagal gydytojo nurodymus. Vitaminas C taip pat gali būti randamas serumuose ir kremuose, kurie taikomi tiesiogiai ant odos, siekiant padidinti jo koncentraciją odos ląstelėse.

Omega-3 riebalų rūgštys: uždegimo mažinimas ir drėkinimas

Omega-3 riebalų rūgštys yra būtinos odos sveikatai, nes jos padeda mažinti uždegimą ir išlaikyti odos drėgmę. Šios riebalų rūgštys padeda stiprinti odos barjerą, apsaugo nuo sausumo ir sudirginimo.

Omega-3 riebalų rūgštys maiste

Omega-3 riebalų rūgštys randamos tokiuose maisto produktuose, kaip:

 • Riebiosios žuvys (lašiša, skumbrė, sardinės)
 • Linų sėklos ir linų sėmenų aliejus
 • Chia sėklos
 • Graikiniai riešutai

Omega-3 riebalų rūgštys papilduose

Jei nepakanka omega-3 riebalų rūgščių iš maisto, galima vartoti žuvų taukų arba linų sėmenų aliejaus papildus. Rekomenduojama paros norma yra apie 250-500 mg EPA ir DHA, kurie yra aktyviausios omega-3 riebalų rūgštys. Prieš pradedant vartoti papildus, svarbu pasitarti su sveikatos specialistu, kad nustatytumėte tinkamą dozę.

Papildų pasirinkimo patarimai

Renkantis papildus, svarbu atkreipti dėmesį į keletą svarbių veiksnių:

 1. Kokybė: pasirinkite gerai žinomų ir patikimų gamintojų produktus, kurie yra sertifikuoti ir patikrinti nepriklausomų laboratorijų.
 2. Dozavimas: laikykitės rekomenduojamos paros normos ir venkite perdozavimo, ypač su riebaluose tirpiais vitaminais, kaip vitaminas E.
 3. Suderinamumas: prieš pradedant vartoti naujus papildus, pasitarkite su gydytoju, ypač jei vartojate kitus vaistus ar turite sveikatos problemų.

Apibendrinimas

Jaunatviškos odos išlaikymas yra kompleksinis procesas, reikalaujantis tinkamos mitybos, papildų vartojimo ir kasdienės priežiūros. Vitaminai odai kaip  E, C ir omega-3 riebalų rūgštys yra esminiai komponentai, kurie padeda išlaikyti odos elastingumą, stangrumą ir apsaugą nuo žalingo aplinkos poveikio. Įtraukdami šiuos vitaminus į savo mitybą ir vartodami papildus pagal poreikį, galite padėti savo odai išlikti sveikai ir jaunatviškai.

Papildomai apie maisto papildus, vitaminus ir vaistus galite paskaityti svetainėje: Aconitum.lt